HPD Sisak

FOTOGRAFIRAŠ, PRIJAVI SE!

fotografOtvoren je natječaj za najbolju fotografiju kroz četiri teme povodom 35. obljetnice HPD-a Sisak. Prema uvjetima prijave radove možeš slati do 15. 11. 2017.

I tvoja fotografija može biti među 40 izložbenih u Foto galeriji Siscia Obscura!

PRAVILA ZA PRIJAVU na natječaj fotografa/planinara povodm obilježavanja 35. godina HPD-a Sisak

UVJETI SUDJELOVANJA :

Natječaj je otvoren za sve članove HPD-a Sisak. Nema ograničenja kada je fotografija napravljena. Za prve tri teme prihvaćaju se isključivo fotografije fotografirane fotoaparatom. Upotreba Photoshopa neka bude svedena na minimum.

TEME

1. Pejzaž
  2. Detalji ( podrazumijevaju se fotografije na kojima se izdvajaju detalji, macro fotografija i sl.)
  3. Planinari u akciji ( fotografije na kojima obavezno treba biti jedna ili više osoba u planinarenju ili kretanju)
  4. Mobfoto ( fotografije nastale mobitelom - tema općenita)

Svaki autor može sudjelovati s najviše tri (3) crno-bijele fotografije ili fotografije u boji u svakoj kategoriji.

KAKO PRISTUPITI NATJEČAJU?

Uz svaku fotografiju u naslovu potrebno je navesti:

broj, temu, ime i prezime autora, naziv fotografije.

Npr: 1. Pejzaž ,Pero Perić, Svitanje

1. Pejzaž,Pero Perić, Magla

2. Detalj, Pero Perić, Maslačak

2. Detalj, Pero Perić, Kamen

U prijavi treba navesti broj telefona i e-maila za kontakt.

Fotografije se šalju na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili ih na CD-u dostaviti u prostorije Društva.

VELIČINA SLIKE :

Fotografije moraju biti u JPG formatu, rezolucije 200 dpi, a veličina dulje stranice mora biti 2400 pixela!

Fotografija maksimalne veliĉine do 3 MB. Navedeno se ne odnosi na fotografije mobitelom.

IZBORNIK FOTOGRAFIJA: MIROSLAV ARBUTINA-ARBE

Stručno povjerenstvo: Marijana Milas prof.

Ivan Novak, prof.

Miroslav Arbutina -  Arbe, fotograf

KALENDAR NATJEČAJA:

Posljednji dan prijma : 15.11.2017. g.

Izbor radova i ocjenjivanje : 20.11.2017.g.

Obavijest o rezultatima odabranih fotografija: Nagrađeni će  biti obavješteni putem e-mail i na sastanku Društva.

Povodom obljetnice Društva, nakon provedenog natječaja, u prosincu 2017. organizirat će se izložba u izložbenom prostoru Fotogalerije Siscia Obscura. Tom prilikom predstavit će se 40 najboljih radova te uručiti nagrade.

Otvaranje i trajanje izložbe: prosinac 2017.

Kotizacija : nema

OPĆE ODREDBE :

- Organizator pridržava pravo reprodukcije fotografija u cilju promidžbe Planinarskog društva Sisak

- Svaki autor snosi osobnu odgovornost za ono što predstavljaju njegova djela.

- Sudjelovanje na izložbi obvezuje prihvaćanje ovih pravila !

ORGANIZATOR NATJEČAJA I IZLOŽBE:

Vesna Rogulja Mart,prof.

predsjednica Komisije za promidžbu